reCAPTCHA (7.x-2.3) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Size
it: Dimensione

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Theme
it: Tema

en: Widget settings
it: Impostazioni widget

en: Spam control
it: Controllo spam

en: Compact
it: Compatto

en: Dark
it: Scuro
