reCAPTCHA v3 (7.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Action
pt: Ação

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Score
pt: Pontuação

en: Widget settings
pt: Configurações do widget

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Spam control
pt: Controle de spam

en: Challenge type
pt: Tipo do desafio

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Site key
pt: Chave do site

en: The site key given to you when you <a href="@url">register for reCAPTCHA</a>.
pt: A chave do site fornecida a você quando você <a href="@url">se registra no reCAPTCHA</a>.

en: The secret key given to you when you <a href="@url">register for reCAPTCHA</a>.
pt: A chave secreta fornecida a você quando você <a href="@url">se registra no reCAPTCHA</a>.

en: Local domain name validation
pt: Validação de nome de domínio local
