reCAPTCHA v3 (7.x-1.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Action
ja: アクション

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Score
ja: 得点

en: Secret key
ja: シークレットキー

en: Spam control
ja: スパムコントロール

en: Challenge type
ja: 認証問題タイプ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Site key
ja: サイトキー

en: The site key given to you when you <a href="@url">register for reCAPTCHA</a>.
ja: あなたが<a href="@url">reCAPTCHAに登録</a>した時に、あなたに与えられたサイトキーです。

en: The secret key given to you when you <a href="@url">register for reCAPTCHA</a>.
ja: あなたが<a href="@url">reCAPTCHAに登録</a>した時に、あなたに与えられたシークレットキーです。
