Recently read (7.x-2.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Current
cy: Cyfredol

en: Other
cy: Arall

en: Filter the view to the currently logged in user.
cy: Hidlo gwelediad y defnyddiwr sydd wedi mewngofnodi ar hyn o bryd.

en: Is the logged in user
cy: A yw'r defnyddiwr sydd wedi mewngofnodi
