Recently read (7.x-2.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Node type
pl: Typ zawartości

en: Node Title
pl: Tytuł węzła

en: Current
pl: Bieżący

en: Other
pl: Inne

en: Filter the view to the currently logged in user.
pl: Filtruj widok dla aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Nothing has been read yet.
pl: Brak przeglądanych treści.
