Recipe (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Explanation or submission guidelines
uk: Пояснення або вказівки щодо подання

en: Quantity
uk: Кількість

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Ім'я

en: Import
uk: Імпорт

en: Preview
uk: Перегляд

en: Summary
uk: Звіт

en: Notes
uk: Нотатки

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Block
uk: Блок

en: 1 hour | @count hours
uk[0]: @count година
uk[1]: @count години
uk[2]: @count годин

en: Note
uk: Примітка

en: Plain Text
uk: Простий текст

en: Full name
uk: Повне ім'я

en: Hidden
uk: Сховано

en: Change
uk: Змінити

en: Source
uk: Джерело

en: Unit
uk: Одиниця

en: Instructions
uk: Інструкції

en: Units
uk: Одиниці

en: Yield
uk: Дохід

en: 5 minutes
uk: 5 хвилин

en: 10 minutes
uk: 10 хвилин

en: 15 minutes
uk: 15 хвилин

en: 20 minutes
uk: 20 хвилин

en: 30 minutes
uk: 30 хвилин

en: 2 hours
uk: 2 години

en: Recipes
uk: Рецепти

en: Double
uk: Подвійний

en: Description:
uk: Опис:

en: By name
uk: По імені

en: Indexes
uk: Індекси

en: Metric
uk: Метрична

en: Abbreviation
uk: Скорочення

en: Bulk export
uk: Масовий експорт

en: Notes:
uk: Примітки:

en: Box title
uk: Заголовок боксу
