Recipe (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (54 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: weight
pl: waga

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Explanation or submission guidelines
pl: Wskazówki lub instrukcje dotyczące dodawania zawartości

en: Quantity
pl: Ilość

en: unknown
pl: nieznane

en: Reset
pl: Resetuj

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Notes
pl: Notatki

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: Block
pl: Blok

en: 1 minute | @count minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: Note
pl: Notatka

en: Full name
pl: Pełna nazwa

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Change
pl: Zmień

en: Source
pl: Źródło

en: Unit
pl: Jednostka

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: Units
pl: Jednostki

en: Recipe
pl: Przepis

en: Preparation time
pl: Czas przygotowania

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 15 minutes
pl: 15 minut

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: 2 hours
pl: 2 godziny

en: 3 hours
pl: 3 godziny

en: 4 hours
pl: 4 godziny

en: 5 hours
pl: 5 godzin

en: 6 hours
pl: 6 godzin

en: Ingredients
pl: Składniki

en: Recipes
pl: Przepisy

en: Double
pl: Podwójne

en: Node content
pl: Zawartość węzła

en: drop
pl: porzuć

en: Indexes
pl: Indeksy

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Bulk export
pl: Eksport masowy

en: Notes:
pl: Uwagi:

en: Total time
pl: Czas całkowity

en: Box title
pl: Tytuł pojemnika

en: Add a new recipe to the site.
pl: Dodaj nowy przepis na stronie.

en: Add a new recipe
pl: Dodaj nowy przepis

en: Cooking time
pl: Czas gotowania

en: dash
pl: myślnik
