Recipe (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (40 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Title
vi: Tiêu đề

en: weight
vi: chiều rộng

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Explanation or submission guidelines
vi: Giải thích hoặc hướng dẫn cho bài biết

en: Quantity
vi: Số lượng

en: unknown
vi: không rõ

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Import
vi: Nhập vào

en: Preview
vi: Xem trước

en: Summary
vi: Tóm tắt

en: Notes
vi: Ghi chú

en: 1 hour
vi: 1 giờ

en: Block
vi: Khối

en: 1 hour | @count hours
vi[0]: 1 giờ
vi[1]: @count giờ

en: Note
vi: Ghi chú

en: Plain Text
vi: Văn bản thô

en: Full name
vi: Họ và tên

en: Hidden
vi: Ẩn

en: Change
vi: Thay đổi

en: Source
vi: Nguồn

en: Unit
vi: Đơn vị

en: Units
vi: Đơn vị

en: 5 minutes
vi: 5 phút

en: 10 minutes
vi: 10 phút

en: 15 minutes
vi: 15 phút

en: 30 minutes
vi: 30 phút

en: 2 hours
vi: 2 giờ

en: 6 hours
vi: 6 giờ

en: Double
vi: Đôi

en: Description:
vi: Mô tả:

en: Node content
vi: Nội dung node

en: Abbreviation
vi: Viết tắt

en: Notes:
vi: Chú ý:

en: pounds
vi: dấu đồng Anh

en: dash
vi: dấu gạch
