Recline (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Map
it: Mappa

en: Installed
it: Installato

en: Grid
it: Griglia

en: Embed
it: Integra

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.

en: Add a new file
it: Aggiungi un nuovo file
