Recline (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Map
nl: Landkaart

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Grid
nl: Raster

en: Embed
nl: Inbedden

en: Upload destination
nl: Uploadbestemming

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
nl: Selecteer waar de uiteindelijke bestanden moeten worden opgeslagen. Afgeschermde bestandsopslag geeft aanmerkelijk meer overhead dan openbare bestandsopslag, maar maakt selectieve toegang tot bestanden in dit veld mogelijk.

en: Add a new file
nl: Bestand toevoegen
