Recline (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Map
pt: Mapa

en: Installed
pt: Instalado

en: Not Found
pt: Não encontrado

en: Grid
pt: Grade

en: Graph
pt: Gráfico

en: Embed
pt: Incorporar

en: Upload destination
pt: Destino do upload

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os arquivos finais devem ser armazenados. O armazenamento de arquivos privados tem um custo computacional significativamente maior do que o de arquivos públicos, mas permite acesso restrito a arquivos neste campo.

en: Add a new file
pt: Adicionar novo arquivo
