Recline (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Map
tr: Harita

en: Installed
tr: Kurulu

en: Grid
tr: Izgara

en: Embed
tr: Göm

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: Add a new file
tr: Yeni bir dosya ekle
