Recline (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Map
fr: Carte

en: Installed
fr: Installé

en: Not Found
fr: Non trouvé

en: Grid
fr: Grille

en: Embed
fr: Intégré

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fr: Sélectionnez où les fichiers finaux doivent être stockés. Le stockage privé de fichier pose beaucoup plus de contraintes que le stockage public, mais permet un accès restreint aux fichiers pour ce champ.

en: Add a new file
fr: Ajouter un nouveau fichier
