Recline (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Map
id: Peta

en: Installed
id: Terinstal

en: Grid
id: Kotakan

en: Embed
id: Lekatkan

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.

en: Add a new file
id: Tambahkan berkas baru
