Recline (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Map
ja: 地図

en: Installed
ja: インストール済み

en: Grid
ja: グリッド

en: Embed
ja: エンベッド

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。

en: Add a new file
ja: ファイルを追加
