RecommenderGhost (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Images
pt: Imagens

en: Pages
pt: Páginas

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Roles
pt: Papéis

en: API key
pt: Chave da API

en: Not configured
pt: Não configurado

en: Add tracking to specific pages
pt: Adicionar rastreamento para páginas específicas

en: Add tracking for specific roles
pt: Adicionar um controle para papéis específicos

en: Custom JavaScript code
pt: Código JavaScript personalizado

en: JavaScript scope
pt: Escopo Javascript

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
pt: Páginas nas quais este código PHP retorna <code>TRUE</code> (apenas para usuários avançados)

en: Pages or PHP code
pt: Páginas ou código PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
pt: Se a opção PHP for escolhida, digite o código PHP entre %php. Note que executar código PHP incorreto pode quebrar o seu site Drupal.

en: Tracking scope
pt: Escopo de tracking

en: Every page except the listed pages
pt: Todas as páginas exceto as páginas listadas

en: The listed pages only
pt: Apenas as páginas listadas
