RecommenderGhost (7.x-1.8) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Images
da: Billeder

en: Pages
da: Sider

en: Content types
da: Indholdstyper

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Roles
da: Roller

en: API key
da: API-nøgle

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: Add tracking to specific pages
da: Tilføj sporing til specifikke sider

en: Add tracking for specific roles
da: Tilføj sporing af specifikke roller

en: Custom JavaScript code
da: Tilpasset JavaScript-kode

en: JavaScript scope
da: JavaScript virkefelt

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
da: Sider hvor denne PHP-kode returnerer <code>TRUE</code> (kun for eksperter)

en: Pages or PHP code
da: Sider eller PHP-kode

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at afvikling af ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
da: %element-title bruger følgende forbudte tokens med personlig identificérbar information: @invalid-tokens.

en: Every page except the listed pages
da: Alle sider undtagen de valgte sider

en: The listed pages only
da: Kun de viste sider

en: Use PHP for tracking visibility
da: Brug PHP til synlighed af sporing

en: Add to the selected roles only
da: Tilføj kun til de valgte roller

en: Add to every role except the selected ones
da: Tilføj til alle roller undtagen de valgt

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
da: Hvis ingen af rollerne er valgt spores alle brugerne. Hvis en bruger har en af de valgte roller vil den pågældende bruger blive sporet (eller ikke, afhængigt af indstillingerne ovenfor).
