Record feature (7.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Edit
is: Breyta

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: View
is: Skoða

en: n/a
is: á ekki við

en: Options
is: Möguleikar

en: Variable name
is: Nafn breytu

en: Role
is: Hlutverk

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Empty
is: Tóm

en: Permissions
is: Réttindi

en: and
is: og
