Record feature (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: View
it: Visualizza

en: n/a
it: n/d

en: Options
it: Opzioni

en: Variable name
it: Nome della variabile

en: Role
it: Ruolo

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Features
it: Funzionalità

en: Empty
it: Vuoto

en: Permissions
it: Permessi

en: Variables
it: Variabili

en: Flush
it: Svuota

en: Data
it: Dati

en: and
it: e
