Record feature (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: View
ja: ビュー

en: n/a
ja: 利用不可

en: Options
ja: オプション

en: Variable name
ja: 変数名

en: Role
ja: 役割

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Features
ja: フィーチャー

en: Empty
ja: 空

en: Permissions
ja: 権限

en: Variables
ja: 変数

en: Flush
ja: 消去

en: Data
ja: データ

en: and
ja: かつ
