Record feature (7.x-1.0-beta1) - en to ku translation catalogue (14 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Name
ku: ناو

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: View
ku: پیشاندان

en: n/a
ku: نییە

en: Role
ku: ڕۆل

en: Save changes
ku: پاشەکەوتکردنی گۆڕانکارییەکان

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: and
ku: له‌گه‌ڵ
