Record feature (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: View
nl: Weergeven

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Options
nl: Opties

en: Variable name
nl: Variabelenaam

en: Role
nl: Rol

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Empty
nl: Leeg

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Variables
nl: Variabelen

en: New value
nl: Nieuwe waarde

en: Flush
nl: Cache leegmaken

en: Data
nl: Gegevens

en: and
nl: en

en: -- None --
nl: -- Geen --

en: Idle
nl: Inactief

en: Create new feature
nl: Nieuwe feature aanmaken
