Record feature (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: تدوین

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: View
fa: مشاهده

en: n/a
fa: هیچ

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Role
fa: نقش

en: Empty
fa: خالی

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Variables
fa: متغیرها

en: Data
fa: داده

en: and
fa: و
