Record feature (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: View
pt: Mostrar

en: n/a
pt: não disponível

en: Options
pt: Opções

en: Role
pt: Grupo

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: Features
pt: Funcionalidades

en: Empty
pt: Vazio

en: Permissions
pt: Permissões

en: Variables
pt: Variáveis

en: Flush
pt: Limpar

en: Data
pt: Dados

en: and
pt: e

en: Revoked
pt: Revogado(a)

en: feature
pt: funcionalidade

en: Add a feature
pt: Adicionar uma funcionalidade

en: Create new feature
pt: Criar uma nova funcionalidade
