Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: View
ar: عرض

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Options
ar: الخيارات

en: Role
ar: الدور

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Features
ar: الخصائص

en: Empty
ar: فارغ

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Data
ar: المعطيات

en: and
ar: و
