Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to bg translation catalogue (14 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Actions
bg: Действия

en: Cancel
bg: Отмени

en: Edit
bg: Редактирай

en: Name
bg: Име

en: Export
bg: Експорт

en: View
bg: Прегледай

en: Options
bg: Параметри

en: Role
bg: Роля

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Empty
bg: Празно

en: Permissions
bg: Права

en: and
bg: и
