Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Export
bn: রপ্তানী

en: View
bn: প্রদর্শন

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়
