Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: Name
cy: Enw

en: Export
cy: Allfudo

en: View
cy: Gweld

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Empty
cy: Gwag

en: Permissions
cy: Hawliau

en: and
cy: ac
