Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to eu translation catalogue (17 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Export
eu: Esportatu

en: View
eu: Bista

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Options
eu: Aukerak

en: Role
eu: Rol

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Empty
eu: Hutsik

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: Data
eu: Datu

en: and
eu: eta
