Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to gu translation catalogue (13 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Name
gu: નામ

en: View
gu: જુઓ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Role
gu: હોદો

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Data
gu: માહિતી

en: and
gu: અને
