Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: View
hi: देखें

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Options
hi: विकल्प

en: Role
hi: भूमिका

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Empty
hi: खाली

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: and
hi: और
