Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: View
hu: Megtekintés

en: n/a
hu: n. a.

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Variable name
hu: Változónév

en: Role
hu: Szerepkör

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Features
hu: Jellemzők

en: Add feature
hu: Jellemző hozzáadása

en: Edit feature
hu: Jellemző szerkesztése

en: Empty
hu: Üres

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Variables
hu: Változók

en: New value
hu: Új érték

en: Flush
hu: Kiürítés

en: Data
hu: Adat

en: and
hu: és

en: above
hu: felül

en: Machine readable name, must be unique.
hu: A gépek által olvasható névnek egyedinek kell lennie.

en: feature
hu: jellemző

en: The machine readable name can no longer be changed!
hu: A gépek által olvasható név már nem módosítható!

en: Create new feature
hu: Új jellemző létrehozása
