Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to kn translation catalogue (19 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Revoked
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Recording
kn: ರೆಕಾರ್ಡಿಂಗ್

en: above
kn: ಮೇಲೆ

en: Idle
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ
