Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Name
ne: नाम

en: Export
ne: निर्यात गर्नुहोस्

en: View
ne: दृश्य

en: Permissions
ne: अनुमति

en: and
ne: र
