Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to te translation catalogue (15 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Actions
te: చర్యలు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Edit
te: మార్చు

en: Name
te: పేరు

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: View
te: చూడు

en: n/a
te: వర్తించదు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Role
te: పాత్ర

en: Save changes
te: మార్పులను భద్రపరచు

en: Features
te: విశేషాలు

en: Permissions
te: అనుమతులు

en: and
te: మరియు
