Record feature (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Edit
tr: Düzenle

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: View
tr: Görüntüle

en: Options
tr: Seçenekler

en: Variable name
tr: Değişken adı

en: Role
tr: Rol

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Features
tr: Özellikler

en: Empty
tr: Boş

en: Permissions
tr: İzinler

en: Variables
tr: Değişkenler

en: New value
tr: Yeni değer

en: Flush
tr: Temizle

en: Data
tr: Veri

en: and
tr: ve
