Record feature (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: View
pt: Ver

en: n/a
pt: n/d

en: Options
pt: Opções

en: Variable name
pt: Nome da variável

en: Role
pt: Papel

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Add feature
pt: Adicionar feature

en: Edit feature
pt: Editar feature

en: Empty
pt: Vazio

en: Permissions
pt: Permissões

en: Variables
pt: Variáveis

en: New value
pt: Novo valor

en: Flush
pt: Limpar

en: Data
pt: Dados

en: and
pt: e

en: -- None --
pt: -- Nenhum --

en: above
pt: acima
