Recover (7.x-1.0-unstable1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Action
pt: Ação

en: Date
pt: Data
