Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (56 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Explanation or submission guidelines
da: Forklaring eller retningslinjer

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Updated
da: Opdateret

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Active
da: Aktiv

en: Contains
da: Indeholder

en: Desc
da: Faldende

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Defaults
da: Standarder

en: Full name
da: Fulde navn

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Select list
da: Valgliste

en: Link label
da: Link-mærkat

en: Date created
da: Dato oprettet

en: %title has been deleted.
da: %title slettet.

en: Apply
da: Udfør

en: Title (link)
da: Titel (link)

en: Title (no link)
da: Titel (intet link)

en: Autocomplete text field
da: Tekstfelt med autofuldførelse

en: Form
da: Formular

en: Offset
da: Forskydning

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Create @name
da: Opret @name

en: Entity type
da: Entitetstype

en: Creator
da: Skaber

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Starts with
da: Starter med

en: This will override any other link you have set.
da: Tilsidesætter alle andre links du har angivet.

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: The date the node was posted.
da: Indholdselementets oprettelsesdato.

en: Items per page
da: Elementer pr. side

en: - All -
da: - Alle -

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
da: Vælg metoden som bruges til at indsamle autocomplete-forslag. Bemærk at <em>Indeholder</em> kan give performance-problemer på sites med tusinder af indholdselementer.

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Date changed
da: Dato ændret

en: The date the node was most recently updated.
da: Datoen hvor indholdselementet senest blev opdateret.

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Sort By
da: Sortér efter

en: Asc
da: Stigende
