Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: انصراف

en: Description
fa: توصیف

en: more
fa: بیشتر

en: Explanation or submission guidelines
fa: شرح یا راهنما‌های ارسال

en: Disabled
fa: غیرفعال شده

en: Administration
fa: مدیریت

en: view
fa: نمایش

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Teaser
fa: تیزر

en: Updated
fa: به‌روزرسانی‌شد

en: ID
fa: شناسه (ID)

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Active
fa: قعال

en: Contains
fa: شاملِ

en: Defaults
fa: پیشفرض‌ها

en: Date created
fa: تاریخ ایجادشد

en: Apply
fa: اعمال

en: Create @name
fa: ساخت @name

en: Creator
fa: سازنده

en: Starts with
fa: شروع میشود با

en: Delete link
fa: حذف لینک

en: The date the node was posted.
fa: تاریخی که گره  ارسال شده است

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر کرد

en: Full content
fa: محتوای کامل
