Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Explanation or submission guidelines
fi: Selitys tai ohjeet

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta oletusarvoihin

en: Link
fi: Linkki

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Are you sure you want to delete %title?
fi: Haluatko varmasti poistaa kirjoituksen %title?

en: Active
fi: Toiminnassa

en: Contains
fi: Sisältää

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Defaults
fi: Perusasetukset

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Select list
fi: Valintalista

en: Link label
fi: Linkin otsikko

en: Date created
fi: Luontipäivä

en: %title has been deleted.
fi: %title on poistettu.

en: Apply
fi: Hae

en: Title (link)
fi: Otsikko (linkki)

en: Title (no link)
fi: Otsikko (ei linkkiä)

en: Autocomplete text field
fi: Automaattisesti täydentyvä tekstikenttä

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Create @name
fi: Luo @name

en: Save and add another
fi: Tallenna ja lisää uusi

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Delete link
fi: Poista linkki

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: The date the node was posted.
fi: Solmun lähetyspäivämäärä.

en: Items per page
fi: Itemeitä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Edit URL
fi: Muokkaa osoitetta

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: The date the node was most recently updated.
fi: Solmun viimeisin päivityspäivämäärä.

en: Full content
fi: Koko sisältö
