Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Home
hi: मुख्य  पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: वर्णन

en: more
hi: और भी

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Administration
hi: प्रशासन

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: edit
hi: संपादन करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Active
hi: सक्रिय

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Contains
hi: मे हैं

en: Create @name
hi: @name बनाएँ
