Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (62 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: more
hu: tovább

en: Explanation or submission guidelines
hu: Magyarázat vagy beküldési irányelvek

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Active
hu: Aktív

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Desc
hu: Csökkenő

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Full name
hu: Teljes név

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Link label
hu: Hivatkozás címkéje

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: %title has been deleted.
hu: %title törölve.

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Title (link)
hu: Cím (hivatkozással)

en: Title (no link)
hu: Cím (hivatkozás nélkül)

en: Autocomplete text field
hu: Automatikusan kiegészülő szöveges mező

en: Form
hu: Űrlap

en: Offset
hu: Eltolás

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Entity type
hu: Entitás típusa

en: Creator
hu: Létrehozta

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Delete link
hu: Hivatkozás törlése

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: - Mind -

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: The date the node was most recently updated.
hu: A tartalom utolsó módosításának dátuma.

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Sort By
hu: Rendezés

en: Creator ID
hu: Megrendelő azonosítója

en: Asc
hu: Növekvő
