Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Omschrijving

en: more
nl: meer

en: Explanation or submission guidelines
nl: Uitleg of indienrichtlijnen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Active
nl: Actief

en: Contains
nl: Bevat

en: Desc
nl: Aflopend

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Date created
nl: Datum van aanmaak

en: %title has been deleted.
nl: %title is verwijderd.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Title (link)
nl: Titel (link)

en: Title (no link)
nl: Titel (geen link)

en: Autocomplete text field
nl: Automatisch aanvullend tekstveld

en: Form
nl: Formulier

en: Text to display
nl: Te tonen tekst

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: Save and add another
nl: Opslaan en andere toevoegen

en: Autocomplete matching
nl: Automatisch aanvullende overeenkomst

en: Starts with
nl: Begint met

en: This will override any other link you have set.
nl: Dit zal de link die u instelde overschrijven.

en: Delete link
nl: Link verwijderen

en: Edit link
nl: Link bewerken

en: The date the node was posted.
nl: De datum waarop de node is ingezonden.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
nl: Selecteer de methode die wordt gebruikt om automatisch aangevulde suggesties te geven. Merk op <em>Bevat</em> prestatieproblemen kan veroorzaken op sites met vele duizenden gebruikers.

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: The date the node was most recently updated.
nl: De datum waarop de node voor het laatst is bijgewerkt.

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Sort By
nl: Sorteer op
