Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: more
sv: mer

en: Explanation or submission guidelines
sv: Förklaring eller riktlinjer för inlägg

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Teaser
sv: Förhandstitt

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Are you sure you want to delete %title?
sv: Är du säker på att du vill radera %title?

en: Active
sv: Aktiv

en: Contains
sv: Innehåller

en: Desc
sv: Fallande

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Link label
sv: Länkens etikett

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: %title has been deleted.
sv: %title har tagits bort.

en: Apply
sv: Verkställ

en: Title (link)
sv: Titel (länk)

en: Title (no link)
sv: Titel (ingen länk)

en: Autocomplete text field
sv: Automatiskt kompletterande textfält

en: Form
sv: Formulär

en: Offset
sv: Kompensera

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: Entity type
sv: Enhetstyp

en: Creator
sv: Upphovsman

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: This will override any other link you have set.
sv: Detta kommer att åsidosätta alla andra länkar som du har angett.

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: The date the node was posted.
sv: Datum då noden skapades.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sv: Välj metod att använda för att samla in automatiskt kompletterande förslag. Observera att <em>Innehåller</em> kan orsaka prestandaproblem med webbplatser som har tusentals noder.

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: Date changed
sv: Ändrad datum

en: The date the node was most recently updated.
sv: Datumet som noden senast uppdaterades.

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Asc
sv: Stigande
