Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (63 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Вилучити

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Explanation or submission guidelines
uk: Пояснення або вказівки щодо подання

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Administration
uk: Керування

en: view
uk: вид

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Заголовок

en: Default
uk: Типово

en: View
uk: Перегляд

en: Teaser
uk: Анонс

en: Updated
uk: Оновлено

en: ID
uk: Ідентифікатор

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно хочете видалити %title?

en: Active
uk: Діючий

en: Contains
uk: Містить

en: Job
uk: Завдання

en: Jobs
uk: Завдання

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Defaults
uk: Типово

en: Applications
uk: Програми

en: Full name
uk: Повне ім'я

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Select list
uk: Виберіть список

en: Link label
uk: Мітка посилання

en: Date created
uk: Дата створення

en: %title has been deleted.
uk: Матеріал %title видалено.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Title (link)
uk: Назва(посилання)

en: Title (no link)
uk: Назва(без посилання)

en: Autocomplete text field
uk: Текстове поле автозаповнення

en: Form
uk: Форма

en: Application
uk: Програма

en: Offset
uk: Зміщення

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Create @name
uk: Створити @name

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Save and add another
uk: Зберегти та додати інший

en: Creator
uk: Автор

en: Autocomplete matching
uk: Порівняння автозаповнення

en: Starts with
uk: Починається з

en: Bundle
uk: Збірка

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: The date the node was posted.
uk: Дата створення матеріалу.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
uk: Оберіть метод пошуку підказок автозаповнення. Зверніть увагу, що <em>Contains</em> може призвести до проблем з продуктивністю на сайтах з тисячами вузлів.

en: Edit URL
uk: Змінити URL

en: Date changed
uk: Дата змінилися

en: Full content
uk: Повний матеріал

en: Sort By
uk: Сортувати за
