Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (65 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: user
fa: کاربر

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Explanation or submission guidelines
fa: توضیح یا راهنمای ارسال محتوا

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Teaser
fa: خلاصه

en: ID
fa: شناسه

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Active
fa: فعال

en: Contains
fa: شاملِ

en: Desc
fa: نزولی

en: Job
fa: شغل

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Title:
fa: عنوان:

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full name
fa: نام و نام خانوادگی

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Link label
fa: برچسب پیوند

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: %title has been deleted.
fa: %title حذف شد.

en: Apply
fa: تایید

en: Title (link)
fa: عنوان (پیوند)

en: Title (no link)
fa: عنوان (بدون پیوند)

en: Autocomplete text field
fa: فیلد متن تکمیل شونده خودکار

en: Offset
fa: جابجایی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: Save and add another
fa: ذخیره و اضافه کردن یکی دیگر

en: Creator
fa: سازنده

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: The date the node was posted.
fa: تاریخی که محتوا ارسال شده است.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: The date the node was most recently updated.
fa: تاریخ آخرین باری که محتوا به‌روز شده است.

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Sort By
fa: مرتب کردن بر اساس

en: Appears in: @bundles
fa: در @bundles ظاهر می‌شود.

en: Creator ID
fa: شناسه‌ی سازنده

en: Asc
fa: صعودی
