Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha2) - en to gu translation catalogue (26 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: user
gu: ઉપભોક્તા

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: more
gu: વધુ

en: Explanation or submission guidelines
gu: સમજૂતી અથવા રજૂઆત માર્ગદર્શિકા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Link
gu: કડી

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Select list
gu: પસંદગી યાદી

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Starts with
gu: સાથે શરૂ થાય છે

en: Edit URL
gu: URL સંપાદિત કરો
