Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: user
ro: utilizator

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Explanation or submission guidelines
ro: Explicaţii şi sugestii de publicare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Administration
ro: Administrare

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Active
ro: Activ

en: Contains
ro: Conține

en: Desc
ro: Descendent

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full name
ro: Numele complet

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Link label
ro: Legătură etichetă

en: Date created
ro: Dată creată

en: %title has been deleted.
ro: %title a fost şte(a)rs(ă).

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Relation
ro: Relație

en: The date the node was posted.
ro: Data la care a fost publicat nodul

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: The date the node was most recently updated.
ro: Cea mai recentă dată la care nodul a fost modificat.

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Asc
ro: Ascendent

en: Relate content to the user who created it.
ro: Leagă conținutul la utilizatorul care l-a creat.
