Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (60 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: user
cs: uživatel

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: more
cs: více

en: Explanation or submission guidelines
cs: Vysvětlení nebo rady pro odeslání příspěvku

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: Link
cs: Odkaz

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Active
cs: Aktivní

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Desc
cs: Sestupně

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Select list
cs: Seznam

en: Link label
cs: Text odkazu

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: %title has been deleted.
cs: Uzel %title byl smazán.

en: Apply
cs: Použít

en: Title (link)
cs: Titulek (s odkazem)

en: Title (no link)
cs: Titulek (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
cs: Textového pole s automatickým dokončováním

en: Application
cs: Aplikace

en: Offset
cs: Posun

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: Save and add another
cs: Uložit a přidat další

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: The date the node was posted.
cs: Datum vytvoření uzlu.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy při automatickém dokončování. Berte na vědomí, že možnost <em>Obsahuje</em> může na stránkách s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobovat problémy s výkonem.

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: Date changed
cs: Datum změny

en: The date the node was most recently updated.
cs: Datum poslední úpravy uzlu.

en: Full content
cs: Plný obsah

en: Sort By
cs: Seřadit dle

en: Asc
cs: Vzestupně
